در این مقاله سعی داریم تا رازهای یک زندگی شاد را با شما در میان بگذاریم.

1- فراموش کردن گذشته

هیچ انسانی با حمل کوله باری از خاطرات گذشته شاد نبوده، اگر در زندگی خود اشتباه کرده اید یا تجربه بدی دارید، بهترین راه حل فراموش کردن آن است. برای گذشته نمی توان هیچ کاری انجام داد و همانطور که گفته اند گذشته ها گذشته است و باید الان زمان حال را بسازید.

2- مسئولیت پذیری

یکی از کلیدهای شادی آزادی است و بهترین نوع آزادی، آزادی انتخاب است. نباید شرایط بد شما را تحت تاثیر قرار بدهد تا یک انتخاب آزادانه نداشته باشید. این نحوه ی عکس العمل شما در مقابل رفتار مردم با شماست که به آنها اجازه بدهید شما را آزار بدهند یا خیر. داشتن آزادی شجاعت می خواهد تا بتوان مسئولیت زندگی را بر عهده گرفت. بدترین گزینه ی ممکن مقصر شمردن دیگران برای خوب پیش نرفتن کارها است. شما در زندگی قدرت انتخاب دارید بنابراین مسئولیت پذیر باشید.

3- محبت چند برابر

شما باید این را بدانید که محبت بیشتر موجب راه های بیشتری برای شاد بودن شما می شود. نسبت به دیگران اظهار علاقه کنید با اینکار هم محبت خود را چندین برابر می کنید و هم موجب محبت دیگران به شما می شود و این رسیدن به خوشحالی برای شما تضمین می کند.

 

4- روابط گسترده تر

شادی حقیقی زندگی را شما می توانید در دوستی های خود بیابید. دوست داشتن و دوست داشته شدن در یک رابطه ی دوستی موجب خوشحالی شما خواهد شد. بنابراین به ایجاد و حفظ رابطه های عمیق و بلند مدت با دیگران توجه بیشتری داشته باشید.

5- خود سازی

داشتن یک شخصیت خودساخته پایه ی خوشحالی شما خواهد بود. هرچه در ساختن شخصیت درست از خود موفق تر باشید شاد تر خواهید بود. صلح باخود در نتیجه ی روراست بودن با خود و دیگران کلید شادی واقعی شماست. در مسیر خودسازی مهم ترین گام این است که قول هایی که به خود می دهید یا هیچ وقت زیر پا نگذارید. هرچه بیشتر روی حرف خود بایستید بیشتر می توانید شخصیت خود را مستحکم کنید.

6- اصالت

این را بدانید که جهان همیشه اصالت را ستایش می کند پس در هر شراطی خود واقعی تان باشید تا خوشحالی درونی را حس کنید. زندگی کردن با انتظارات دیگران، داشتن شغل و زندگی که دیگران از شما انتظار دارند کلید اسارت شما خواهد بود. خودتان واقعی تان را ستایش کنید و زندگی کنید.

7- زندگی هدفمند

هرچه بیشتر بتوانید خود را ملزم به اقدام در جهت اهداف سازنده و مثبت کنید شادتر خواهیدبود. هدف زندگی تان را پیدا کنید و با جدیت تمام آن را دنبال کنید تا معجزه ی شادی را در زندگی خود تجربه کنید.

8- شکرگزاری

یکی از هوشمندانه ترین راه های تجربه شادی، شکرگزاری برای داشته هاست. البته اکثر انسان ها روی نداشته ها تمرکز می کنند و این خوشحالی را از روح انسان می رباید. کافیست کمی بیشتر روی داشته های زندگی خود تمرکز کنید.

9- خوش بین باشید

نگرش شما هیچ ارتباطی با مکان و شرایط شما ندارد، این ذهن شماست که می تواند شما را خوشبخت یا بدبخت نماید. کلید خوشحالی در نحوه کنترل ذهن شما نهفته است و هرگز نباید اجازه ورود افکار منفی را به داخل ذهن خود بدهید. باید باور کنید که حتی در بدترین شرایط هم می توان یک نکته مثبت برای خوشبینی پیدا کرد.

 

10- داشتن خلاقیت در زندگی

شادی ناخودآگاه یکی از نتیجه های مسلم استفاده از خلاقیت در زندگیست چرا که باور می کنید که کار انجام شده تماما از خلاقیت ذهنی شما نشات گرفته است.

11- شادی در درون است نه بیرون

شما زمانی واقعا شاد خواهید بود که راهی پیدا کنید که نیاز به چیزی از بیرون برای شاد شدن نداشته باشید. لزوما ثروت و دارایی زیاد انسان هارا شاد نمیکند. بلکه لذت بردن از آنچه دارید و قانع بودن به آنها یک خوشحالی واقعی و دایمی برای شما پدید می آورد.

دیدگاه خود را ارسال کنید...

X